نمایشگر دسته ای مطالب بازگشت به صفحه کامل

ساخت خانه‌ای مجهز به فناوری‌ فضایی

یک شرکت بریتانیایی مبلغ هنگفتی را برای ساخت خانه‌ای مبله واقع در لندن با استفاده از فناوری‌های عصر فضا هزینه کرده است.

این خانه به تبعیت از نام شرکتی که ابزار لازم آن را نصب کرده، Cornflake نام گرفته است. این تجهیزات شامل یک دیوار و کف است که برای آشکارسازی یک صفحه تلویزیونی دو متری و یک محافظ امنیتی می‌چرخد. همچنین یک سازنده نوشیدنی‌های داغ 10 هزار پوندی وجود دارد که از راه دور توسط یک آی‌پد کنترل می‌شود.

از دیگر امکانات این خانه می‌توان به کاغذدیواری مغناطیسی، یک سینما و دیگر گجت‌های های‌تک که به طور کلی 750 هزار پوند ارزش دارند، اشاره کرد. لیوان‌های نوشیدنی در این خانه دارای تراشه‌های الکترونیکی هستند که پیغام‌هایی را به صاحبخانه ارسال می‌کند مبنی بر این که لیوان باید دوباره پر شود.

شرکت خصوصی Cornflake با طیفی از تولیدکنندگان محصولات با فناوری بالا برای تعبیه این ابزار در منزل جدید همکاری کرده است. این خانه بر روی دو سطح قرار دارد و دارای اتاق سینمایی است که صفحه‌ای به اندازه صفحه سینما دارد.

تلویزیون این منزل چهار متر عرض دارد و نور، صوت و گرما توسط یک آی‌پد کنترل می‌شوند. به منظور کشیدن پرده‌ها به هنگام غروب، شیدهای خودکار Lutron بر اساس حسگر بیرون از منزل که زمان تاریک‌شدن هوا را نشان می‌هد، فعال می‌شود. این حسگر همچنین هنگامی که فیلمی انتخاب می‌شود و چراغ‌ها خاموش می‌شوند، پرده‌ها را دوباره می‌کشد.

امنیت این خانه در اولویت قرار دارد و سیستم هنگامی که مالک در تعطیلات است، پرده‌ها را باز و بسته می‌کند و چراغ‌ها را با هدف ممانعت از ورود سارقان، فعال نگه می‌دارد. در آشپزخانه نیز نخستین ماشین آی‌-کافی که در اصل برای ابر قایق‌های تفریحی طراحی شده بود، قهوه را ظرف 45 ثانیه درست می‌کند و به یاد می‌آورد که کاربر چه قهوه‌ای را می‌پسندد.

این ماشین توسط آی‌پد عمل می‌کند و با فشار یک دگمه چای، قهوه داغ، آب‌ پرتقال گوارا، آب خنک و همچنین آب داغ را برای آشپزی در اختیار می‌گذارد. فناوری به کاررفته در آشپزخانه این خانه هنگامی که ماهی‌تابه در آستانه سرریز شدن است، به سرعت آن را خاموش می‌کند.

زمانی که کاربر ماهی‌تابه را در عرض سطح حرکت می‌دهد، گرما آن را تعقیب می‌کند و به فرد امکان آشپزی در هر جایی را می‌دهد و فضای لازم برای ظروف دیگر را فراهم می‌کند. اجاق خودآشپزی‌کننده و خودتمزکننده نیز زمانی که غذا حاضر است، به کاربر پیغامی ارسال کرده و سپس آن را خاموش می‌کند.

هیچ پنجره‌ای در زیرزمین وجود ندارد و یک Growlight ال ای دی تعبیه‌شده در زیر واحدهای دیوار، گل‌ها و گیاهان را زنده نگه می‌دارد و یک سیستم آبیاری نیز هنگامی که مالک در تعطیلات است، از راه دور عمل می‌کند.