نمایشگر دسته ای مطالب بازگشت به صفحه کامل

سالانه 80 میلیارد دلار برای ساخت و ساز هزینه می شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سالانه 80 میلیارد دلار برای ساخت و ساز هزینه می شود گفت: این مبلغ میزان کمی نیست و باید به درستی مدیریت شود.

رضا عبداللهی در دیدار بااعضای شورای های اسلامی استان زنجان افزود: ما به عنوان نمایندگان مردم وظیفه داریم امور را برای مردم تسهیل نماییم و دراین راستا باید با مذاکره با شهرداری ها ساخت و ساز را برای مردم تسهیل نماییم.

وی با بیان اینکه سرمایه گذار در پی هزینه کمتر و سود بیشتر است گفت: هر چه امنیت و سود برای سرمایه گذار بیشتر باشد میزان فقر کاهش و رفاه در جامعه افزایش می یابد.

نماینده شهرستان ماهنشان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محدودیت زمان و فرصت ها تاکید کرد: درصورتیکه طبق سیاست های راهبردی عمل شود بسیاری از نگرانی ها رفع می شود چرا که ظرفیت های استان زنجان بسیار مناسب است. عبداللهی وعده داد مشکلات طرح شده از سوی اعضای شورای اسلامی را پیگیری و برای رفع آن تلاش نمایند.

همچنین نماینده شهرستان های زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر لزوم استمرار نشست های مشترک نمایندگان مجلس و اعضای شوراهای اسلامی گفت: این تعامل زمینه همفکری و اشراف به مسائل و نیز پیگیری مناسب تر را فراهم می کند.

محسن علیمردانی تقویت بخش گردشگری را در راستای اشتغالزایی مفید ارزیابی کرد و افزود: متاسفانه علی رغم ظرفیت های گردشگری موجود در استان زنجان این استان در زمینه اشتغالزایی در حوزه گردشگری و خدمات از میانگین کشوری پایین تر است.

وی اشتغالزایی در بخش خدمات و گردشگری را کم هزینه تر از سایر بخش ها برشمرد و ابراز کزد: باید آسیب شناسی شود تا مشخص شود چرا ظرفیت های موجود مغفول واقع شده اند.

علیمردانی خواستار پیگیری به کارگیری نیروهای غیر بومی در واحدهای تولیدی خدماتی استان شد. این نماینده مجلس همچنین بر لزوم حمایت از شوراها و شهرداری ها از سوی دولت و مجلس تاکید کرد.

نماینده شهرستان زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه گفت: شوراها باید با تقویت ابعاد نظارتی و پیگیری مطالبات مردم از مسئولان جایگاه خود را ارتقا دهند.

محمد اسماعیلی ایران را جزو امن ترین کشورهای منطقه برشمرد و اظهار کرد: علی رغم تلاش دشمنان نظام اسلامی برای تضعیف جایگاه ایران تبعیت از ولایت فقیه و دین مداری همواره موجب تعالی ایران اسلامی بوده است.

وی درخصوص عدم تصویب درصدی از عواید مالیات بر ارزش افزوده به شوراهای فرادست نیزیادآور شد: درصورتیکه طرح شفاف تر بود و هزینه کرد مشخص بود قطعا مورد تصویب واقع می شد. اسماعیلی افزود: باید اعتبارات تخصیصی به شورای عالی استان ها به صورت عادلانه در اختیار شهرستان ها و بخش ها قرار گیرد.